Kdo jsme?

Skautský oddíl je jednotka přátel různého věku primárně určená k systematické a morální výchově dětí a mladistvých

V Šedé Střele se snažíme vést děti, ale i sami sebe, k všeobecnému rozhledu, vztahu k přírodě a cestování, kreativitě, schopnosti dělat v životě ta správná rozhodnutí a vůbec zjišťovat co nás v životě baví.

Na rozdíl od jiných oddílů nemáme na výpravách a družinovkách tolik pravidel a „skautských aktivit“ jako je uzlování, šifrování nebo poznávačky rostlin a zvířecích stop. Na společných setkáních se hlavně dobře bavíme. Snažíme se vytvářet příjemnou a uvolněnou atmosféru, kde můžou vyniknout kvality jednotlivců, stejně tak se věnujeme činnostem, které nás společně baví a vzdělávají v oblastech, které potřebujeme pro život.
Všichni jsme dobrovolníci, do oddílu vkládáme nemalé množství volného času a vlastních prostředků. Děláme to, protože nám to přináší něco, co jinde nejde zažít.

Na našich společných schůzkách nebo táborech může vzniknout unikátní prostředí. Scházíme se totiž každý z trošku jiného důvodu. Není to povinné jako ve škole nebo v práci, ani to nemá zpočátku zvláštní cíl. Nemůžeme se například stát slavnými a úspěšnými jako ve sportu nebo jiných zájmových kroužcích. I proto může vzniknout prostředí plné důvěry, porozumění a pocitu, že někam patříme.
Jsme Šedá Střela, ale zároveň jsme jenom lidi. Děláme chyby, nestíháme deadliny, občas neuklidíme klubovnu, děláme chyby v emailech i na webu i v životě. Přesto věříme že snaha má smysl a přináší především dětem jakousi přidanou hodnotu, kterou by jinde nezískali.
Naším záměrem je vychovat dospěláky, kteří vědí, co v životě chtějí zažít, mají tušení, co pro to můžou udělat, ale hlavně už znají, jak se v životě bavit.

Ondrej Sika

Jsem vizionář a vedu Šedou Střelu a skauting pro mě mnoho znamená. Mimo něj mám rád cestování, přírodu a hory. Snažím se žít plný a vyrovnaný život. Podnikám v oblasti vývoje softwaru a konzultací.

Facebook | Osobní blog

Marek Langráf – Tatík

Jsem zástupce vedoucího oddílu. V Šedé Střele pracuju se skvělou partou kamarádů na programech pro naše vlčata, skauty a rovery. Skauting mě dává do života mnohno nových výzev a dobrodružství. Jsem hrdý, že jsem součástí hnutí, které působí v 216 státech světa. Nicméně studuji v Plzni geografii a uchvátila mne urbanistika a doprava. Baví mně chodit po horách, fotit parádní scenérie, ležet v teepee bez plachty a užívat si naplno života.

Jakub Holšán – Mončičák

V Šedé Střele vedu některé výpravy a podílím se na přípravě tábora. Studuji marketingové komunikace, podnikám a pracuji jako headhunter. Jinak se věnuji svojí ženě a ročnímu synovi.

Facebook

Jan Pavel – Hurvínek

Je mi 18 let a bydlím v Praze. Jsem studentem 3.ročníku SPŠE Plzeň. Rád se věnuji skautingu a přírodě, dále různým sportům jako je koloběžka, kolo, běh, plavání, posilování.

Facebook

Lukáš Telinger – Cihla