O nás

Skautský oddíl je jednotka přátel různého věku primárně určená k systematické a morální výchově dětí a mladistvých.

V Šedé Střele se snažíme vést děti, ale i sami sebe, k všeobecnému rozhledu, vztahu k přírodě a cestování, kreativitě, schopnosti dělat v životě ta správná rozhodnutí a vůbec zjišťovat, co nás v životě baví.

Na rozdíl od jiných oddílů nemáme na výpravách a družinovkách tolik pravidel a „skautských aktivit“ jako je uzlování, šifrování nebo poznávačky rostlin a zvířecích stop. Na společných setkáních se hlavně dobře bavíme. Snažíme se vytvářet příjemnou a uvolněnou atmosféru, kde můžou vyniknout kvality jednotlivců, stejně tak se věnujeme činnostem, které nás společně baví a vzdělávají v oblastech, které potřebujeme pro život.
Všichni jsme dobrovolníci, do oddílu vkládáme nemalé množství volného času a vlastních prostředků. Děláme to, protože nám to přináší něco, co jinde nejde zažít.

Na našich společných schůzkách nebo táborech může vzniknout unikátní prostředí. Scházíme se totiž každý z trošku jiného důvodu. Není to povinné jako ve škole nebo v práci, ani to nemá zpočátku zvláštní cíl. Nemůžeme se například stát slavnými a úspěšnými jako ve sportu nebo jiných zájmových kroužcích. I proto může vzniknout prostředí plné důvěry, porozumění a pocitu, že někam patříme.

Jsme Šedá Střela, ale zároveň jsme jenom lidi. Děláme chyby, nestíháme deadliny, občas neuklidíme klubovnu, děláme chyby v e-mailech, na webu i v životě. Přesto věříme, že snaha má smysl a přináší především dětem jakousi přidanou hodnotu, kterou by jinde nezískali.
Naším záměrem je vychovat dospěláky, kteří vědí, co v životě chtějí zažít, mají tušení, co pro to můžou udělat, ale hlavně už znají, jak se v životě bavit.

Miloš Pavel – Milda (Vůdce oddílu, zástupce vůdce střediska) 

Jsem vůdce oddílu Šedé Střely od roku 2019. Vedl jsem družinu vlčat i skautů. Zúčastňuji se většiny oddílových schůzek i výprav. Studuji Fakultu pedagogickou Západočeské univerzity a učím na základní škole v Chotěšově.

Michael Hrouda – Míša (Zástupce vůdce oddílu, vedení družinových schůzek)

Vedu skupinu mladších skautů. Baví mě vytvářet zábavný program pro naše svěřence a videoprodukce. Studuji střední školu na SPŠE Plzeň.

Petr Grézl – Pudink (Zástupce vůdce oddílu)

Vedu skautskou družinu. Baví mě pro starší kluky vytvářet program a učit je praktické věci k životu. Studuji střední školu na SPŠE Plzeň.

Marek Pytlík – Tony (Mediální zpravodaj)

Spravuji oddílovou administrativu společně s oddílovými a střediskovými weby a sociálními sítěmi. Podílím se na vedení oddílu a organizaci tábora, kde mě často uvidíte s kytarou v ruce. Klukům jsem k dispozici v otázkách ohledně skautského kroje. Studuji Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze.

Matěj Telinger – Šimon (Oddílový rádce, Majetkář)

V oddíle mám na starost především majetek a technické zázemí oddílu a akcí. Jsem správce klubovny a také oddílový rádce. Zúčastňuji se všech výprav a tábora.

Barbora Smolařová – Barys (Oddílový rádce, Zdravotník, Hospodář)

V oddíle jsem od roku 2019 a jsem historicky druhou dívkou v jinak chlapeckém oddíle. Schůzky bohužel nestíhám, ale účastním se výprav a samozřejmě tábora, kde dělám zdravotníka a výpomoc v kuchyni. Pomáhám klukům s programem, administrativou, organizací a dělám oddílového hospodáře. Studuji Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy. Mimo skauta učím sebeobranu, jak dospělé, tak děti.

Václav Vrzák – Véna (Oddílový rádce)

Baví mě, že se děti na družinovou schůzku těší, a já s nimi mohu hrát nové i zavedené hry. Kluky se snažím vést k morálnímu a sociálnímu rozvoji. Společně se Šimonem se starám o klubovnu a technické zázemí.

Martin Pytlík – Martin (Oddílový rádce)

Podílím se na vedení oddílu a oddílových akcí. Baví mě archeologie, rád s kluky řeším, co všechno obnáší. Vedu programy zaměřené na historii. Studuji na Fakultě filosofické Západočeské univerzity.

Lukáš Telinger – Cihla (Oddílový podrádce)

Snažím se být nápomocen při družinových schůzkách a pravidelně se zúčastňuji oddílových výprav. Na táboře mě najdete především v kuchyni a nebo při sportovních hrách.

Jan Foniok – Fuf (Oddílový podrádce)

Jsem oddílový rádce. Uvidíte mě hlavně na oddílových akcích, jako je tábor, výpravy a speciální družinovky. Na táboře se nacházím především v kuchyni. Studuji Fakultu elektrotechnickou na Západočeské univerzitě.

Martin Vrzal – Cíba (Oddílový podrádce)

Vlčatům i skautům představuji historii skautingu, postavení skautingu ve světě a tradiční skautské akce. Snažím se dětem předat znalosti, které by měl správný skaut mít. Pomáhám klukům se správou klubovny. Jezdím na výpravy a na táboře vypomáhám v kuchyni.

Jakub Halada – Potkan (Družinový rádce)

Společně s Nemluvkou vedu družinu vlčat. Chodím na skauta už 9 let a vlčata vedu už rok. Baví mě vytvářet různé programy a hry pro vlčata, které si s nimi rád zahraju. Najdete mě na většině oddílových schůzek a výprav. Dále pomáhám udržovat zázemí a vybavení oddílu.

Matěj Kronus – Nemluvka (Družinový rádce)

Společně s Potkanem vedu družinu vlčat. Do skautu chodím přes pět let a najdete mě na většině oddílových akcí. V oddíle pomáhám s administrativou a hospodařením. Studuji na Církevním gymnáziu v Plzni.

Ondřej Hrázský – Maskot (Družinový podrádce)

Na skauta chodím od 4 let. V oddíle dělám zástupce správce majetku, chodím na schůzky a jezdím na výpravy. Mezi moje další koníčky patří hobby modeling a airsoft. Studuji Obchodní Akademii v Plzni.

Jan Vrzák – Zajda (Družinový podrádce)

Skautuji od svých šesti let a do Šedé střely jsem přišel v září 2022. Poté jsem vedl družinu vlčat. Momentálně studuji lesnickou školu v Písku, takže v oddíle nemohu být přes rok tak aktivní, jak bych si přál. Mám rád frisbee, plavání, lezení, les a dobrý kolektiv.