O nás

Skautský oddíl je jednotka přátel různého věku primárně určená k systematické a morální výchově dětí a mladistvých

V Šedé Střele se snažíme vést děti, ale i sami sebe, k všeobecnému rozhledu, vztahu k přírodě a cestování, kreativitě, schopnosti dělat v životě ta správná rozhodnutí a vůbec zjišťovat co nás v životě baví.

Na rozdíl od jiných oddílů nemáme na výpravách a družinovkách tolik pravidel a „skautských aktivit“ jako je uzlování, šifrování nebo poznávačky rostlin a zvířecích stop. Na společných setkáních se hlavně dobře bavíme. Snažíme se vytvářet příjemnou a uvolněnou atmosféru, kde můžou vyniknout kvality jednotlivců, stejně tak se věnujeme činnostem, které nás společně baví a vzdělávají v oblastech, které potřebujeme pro život.
Všichni jsme dobrovolníci, do oddílu vkládáme nemalé množství volného času a vlastních prostředků. Děláme to, protože nám to přináší něco, co jinde nejde zažít.

Na našich společných schůzkách nebo táborech může vzniknout unikátní prostředí. Scházíme se totiž každý z trošku jiného důvodu. Není to povinné jako ve škole nebo v práci, ani to nemá zpočátku zvláštní cíl. Nemůžeme se například stát slavnými a úspěšnými jako ve sportu nebo jiných zájmových kroužcích. I proto může vzniknout prostředí plné důvěry, porozumění a pocitu, že někam patříme.
Jsme Šedá Střela, ale zároveň jsme jenom lidi. Děláme chyby, nestíháme deadliny, občas neuklidíme klubovnu, děláme chyby v emailech i na webu i v životě. Přesto věříme že snaha má smysl a přináší především dětem jakousi přidanou hodnotu, kterou by jinde nezískali.
Naším záměrem je vychovat dospěláky, kteří vědí, co v životě chtějí zažít, mají tušení, co pro to můžou udělat, ale hlavně už znají, jak se v životě bavit.

Miloš Pavel – Milda (Vůdce oddílu) 

Jsem vůdce oddílu Šedé Střely od roku 2019. Vedl jsem družinu vlčat i skautů. Zúčastnuji se většiny oddílových schůzek i výprav. Studuji Fakultu pedagogickou Západočeské univerzity a přivydělávám si trenérstvím atletiky.

Lukáš Telinger – Cihla (Zástupce vůdce oddílu, Hospodář) 

Pomáhám Mildovi s vedením a fungováním oddílu. Snažím se být nápomocen při družinonových schůzkách a pravidelně se zúčastňuji oddílových výprav. Na táboře mě najdete především v kuchyni a nebo při sportovních hrách.

Václav Vrzák – Véna (Oddílový rádce, Vedení oddílových schůzek)

Vedu družinu starších vlčat, která se krásně rozrůstá. Baví mě, že se děti na družinovou schůzku těší a já s nimi můžu vytvářet pestrý program a hrát nové i zavedené hry.

 

Barbora Smolařová – Barys (Oddílový rádce, Zdravotník)

V oddíle jsem od roku 2019 a jsem historicky druhou dívkou v jinak chlapeckém oddíle. Schůzky bohužel nestíhám, ale účastním se výprav a samozřejmě tábora, kde dělám zdravotníka. Pomáhám klukům s programem a vedením oddílu. Studuji Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy a také si přivydělávám trénováním dětí.

 

Matěj Telinger – Šimon (oddílový rádce, Majetkář)

Mám na starost v oddíle především Majetek, technické věci okolo oddílu, akcí zároveň jsem také oddílový rádce. Zúčastňuji se všech výprav a tábora.

 

 

 

Jan Foniok – Fuf (Oddílový rádce)

Jsem oddílový rádce. Uvidíte mě hlavně na oddílových akcích, jako je tábor, výpravy a speciální družinovky. Na táboře se nacházím především v kuchyni. Studuji Fakultu elektrotechnickou na Západočeské univerzitě

 

Martin Pytlík – Martin (Oddílový rádce)

Podílím se na přípravě výprav a tábora a spolu s Vénou vedu starší družinu vlčat. Studuji na Fakultě filosofické Západočeské univerzity.

 

Petr Grézl – Pudink (Rádce)

Vedu skautskou družinu. Baví mě pro starší kluky vytvářet program a učit je praktické věci k životu. Studuji střední školu VOŠ a SPŠE Plzeň.

 

Oliver Skalka – Oliver (Rádce)

Vedu společně s Michalem a Tonym skupinu nejmenších vlčat. Baví mě je vzdělávat ve věcech skautských. Studuji Gymnázium na Mikulášském náměstí.

 

Michal Hrouda – Michal (Rádce)

Vedu společně s Oliverem a Tonym skupinu mladších skautů. Baví mě vytvářet zábavný program pro vlčata. Studuji střední školu VOŠ a SPŠE Plzeň.

 

Marek Pytlík – Tony (Rádce)

Pomáhám klukům s vedením družiny mladších skautů. Se skauty mě baví hlavně pohybové aktivity. Studuji Gymnázium na Mikulášském náměstí.

 

Martin Vrzal – Cíba (oddílový kronikář)

Na družinovkách vlčatům i skautům představuji historii skautingu, postavení skautingu ve světě, tradiční a nové skautské akce a snažím se dětem předat zkušenosti, které by měl správný skaut ovládat. Také píši oddílovou kroniku.