O nás

Skautský oddíl je jednotka přátel různého věku primárně určená k systematické a morální výchově dětí a mladistvých

V Šedé Střele se snažíme vést děti, ale i sami sebe, k všeobecnému rozhledu, vztahu k přírodě a cestování, kreativitě, schopnosti dělat v životě ta správná rozhodnutí a vůbec zjišťovat co nás v životě baví.

Na rozdíl od jiných oddílů nemáme na výpravách a družinovkách tolik pravidel a „skautských aktivit“ jako je uzlování, šifrování nebo poznávačky rostlin a zvířecích stop. Na společných setkáních se hlavně dobře bavíme. Snažíme se vytvářet příjemnou a uvolněnou atmosféru, kde můžou vyniknout kvality jednotlivců, stejně tak se věnujeme činnostem, které nás společně baví a vzdělávají v oblastech, které potřebujeme pro život.
Všichni jsme dobrovolníci, do oddílu vkládáme nemalé množství volného času a vlastních prostředků. Děláme to, protože nám to přináší něco, co jinde nejde zažít.

Na našich společných schůzkách nebo táborech může vzniknout unikátní prostředí. Scházíme se totiž každý z trošku jiného důvodu. Není to povinné jako ve škole nebo v práci, ani to nemá zpočátku zvláštní cíl. Nemůžeme se například stát slavnými a úspěšnými jako ve sportu nebo jiných zájmových kroužcích. I proto může vzniknout prostředí plné důvěry, porozumění a pocitu, že někam patříme.
Jsme Šedá Střela, ale zároveň jsme jenom lidi. Děláme chyby, nestíháme deadliny, občas neuklidíme klubovnu, děláme chyby v emailech i na webu i v životě. Přesto věříme že snaha má smysl a přináší především dětem jakousi přidanou hodnotu, kterou by jinde nezískali.
Naším záměrem je vychovat dospěláky, kteří vědí, co v životě chtějí zažít, mají tušení, co pro to můžou udělat, ale hlavně už znají, jak se v životě bavit.

Jakub Holšán – Mončičák (Vůdce oddílu) 

V Šedé Střele vedu některé výpravy a podílím se na přípravě tábora. Studuji marketingové komunikace, podnikám a pracuji jako headhunter. Jinak se věnuji svojí ženě a ročnímu synovi. Od roku 2018 vedu náš oddíl

Facebook

Vojta Hrůza – Smíšek (Zástupce vůdce oddílu) 

Šedou Střelu jsem vedl několik let a nyní jsem vedení předal Mončičákovi a pomáhám z pozice vůdce oddílu vedení a fungování oddílu. Rád se přijdu podívat, jak fungují družinonové schůzky a pravidelně se zúčastňuji oddílových výprav. Na táboře mě najdete především v kuchyni a nebo při sportovních hrách.

Marek Landgráf – Tatík (Vedení oddílových schůzek, oddílový rádce)

Mám na starost v oddíle především fungování družinových schůzek, zároveň jsem také oddílový rádce. V Šedé Střele pracuji se skvělou partou kamarádů na programech pro naše vlčata, skauty a rovery. Skauting mě dává do života mnohno nových výzev a dobrodružství. Jsem hrdý, že jsem součástí hnutí, které působí v 216 státech světa. Nicméně studuji v Plzni geografii a uchvátila mne urbanistika a doprava. Baví mně chodit po horách, fotit parádní scenérie, ležet v teepee bez plachty a užívat si naplno života.

 

Lukáš Telinger – Cihla (Oddílový podrádce)

Vedu u nás v oddíle spolu s Fufem družinu skautů, pomáhám s fungováním oddílu a technickým zázemím. Podílím se na přípravě výprav a na táboře se nejčastěji pohybuji v kuchyni a potoce. Letos budu dodělávat maturitu.

 

Jan Foniok – Fuf (Oddílový podrádce)

Spolu s Cihlou vedeme družinu skautů. Studuji střední školu ve druhém ročníku. V oddíle kromě pomoci s přípravou tábora a výprav pomáhám s tvorbou sportovních her.

 

Miloš Pavel – Milda (Rádce)

Vedu spolu se Šimonem družinu vlčat, která se krásně rozrůstá. Baví mě, že se děti na družinovou schůzku těší a já s nimi můžu vytvářet pestrý program a hrát nové i zavedené hry. V oddíle pomáhám s realizací výprav.

 

Matěj Telinger – Šimon (Rádce)

Spolu s Mildou vedou družinu vlčat, která je fakt velká. S vlčaty rád hraji především portovní a pohybové hry. V oddíle pomáhám s přípravou na výpravy. Tábor je pro mě to nejlepší ze skautského roku. Nyní se připravuji na vzdělání skautského čekatele.

 

Martin Vrzal – Cíba (oddílový kronikář)

Na družinovkách vlčatům i skautům představuji historii skautingu, postavení skautingu ve světě, tradiční a nové skautské akce a snažím se dětem předat zkušenosti, které by měl správný skaut ovládat. Také píši oddílovou kroniku.

 

Ondřej Šika – Šmudla

Jsem vizionář a skauting pro mě mnoho znamená. Mimo něj mám rád cestování, přírodu a hory. Snažím se žít plný a vyrovnaný život. Podnikám v oblasti vývoje softwaru a konzultací.

Facebook | Osobní blog