O nás

Skautský oddíl je jednotka přátel různého věku primárně určená k systematické a morální výchově dětí a mladistvých

V Šedé Střele se snažíme vést děti, ale i sami sebe, k všeobecnému rozhledu, vztahu k přírodě a cestování, kreativitě, schopnosti dělat v životě ta správná rozhodnutí a vůbec zjišťovat co nás v životě baví.

Na rozdíl od jiných oddílů nemáme na výpravách a družinovkách tolik pravidel a „skautských aktivit“ jako je uzlování, šifrování nebo poznávačky rostlin a zvířecích stop. Na společných setkáních se hlavně dobře bavíme. Snažíme se vytvářet příjemnou a uvolněnou atmosféru, kde můžou vyniknout kvality jednotlivců, stejně tak se věnujeme činnostem, které nás společně baví a vzdělávají v oblastech, které potřebujeme pro život.
Všichni jsme dobrovolníci, do oddílu vkládáme nemalé množství volného času a vlastních prostředků. Děláme to, protože nám to přináší něco, co jinde nejde zažít.

Na našich společných schůzkách nebo táborech může vzniknout unikátní prostředí. Scházíme se totiž každý z trošku jiného důvodu. Není to povinné jako ve škole nebo v práci, ani to nemá zpočátku zvláštní cíl. Nemůžeme se například stát slavnými a úspěšnými jako ve sportu nebo jiných zájmových kroužcích. I proto může vzniknout prostředí plné důvěry, porozumění a pocitu, že někam patříme.
Jsme Šedá Střela, ale zároveň jsme jenom lidi. Děláme chyby, nestíháme deadliny, občas neuklidíme klubovnu, děláme chyby v emailech i na webu i v životě. Přesto věříme že snaha má smysl a přináší především dětem jakousi přidanou hodnotu, kterou by jinde nezískali.
Naším záměrem je vychovat dospěláky, kteří vědí, co v životě chtějí zažít, mají tušení, co pro to můžou udělat, ale hlavně už znají, jak se v životě bavit.

Miloš Pavel – Milda (Vůdce oddílu, Vedení oddílových schůzek) 

Jsem vůdce oddílu Šedé Střely od roku 2019. Vedu družinu skautů a zúčastnuji se většiny oddílových schůzek i výprav. Studuji elektrotechniku na VOŠ a SPŠE Plzeň a přivydělávám si trenérstvím.

Lukáš Telinger – Cihla (Zástupce vůdce oddílu, Hospodář) 

Pomáhám Mildovi s vedením a fungováním oddílu. Snažím se být nápomocen při družinonových schůzkách a pravidelně se zúčastňuji oddílových výprav. Na táboře mě najdete především v kuchyni a nebo při sportovních hrách.

Matěj Telinger – Šimon (oddílový rádce, Majetkář)

Mám na starost v oddíle především Majetek, zároveň jsem také oddílový rádce. Vedu skupinku starších vlčat a zúčastňuji se všech výprav.

 

Martin Pytlík – Martin (Oddílový rádce)

Podílím se na přípravě výprav a tábora.

 

Barbora Smolařová – Barys (Oddílový rádce)

V oddíle jsem od roku 2019 a jsem historicky druhou dívkou v jinak chlapeckém oddíle. Schůzky bohužel nestíhám, ale účastním se výprav a samozřejmě tábora, kde dělám pomocného zdravotníka. Pomáhám klukům s programem a vedením oddílu. Studuji Střední zdravotní školu a také si přivydělávám trénováním dětí.

 

Václav vrzák – Véna (Rádce)

Vedu družinu vlčat, která se krásně rozrůstá. Baví mě, že se děti na družinovou schůzku těší a já s nimi můžu vytvářet pestrý program a hrát nové i zavedené hry.

 

Marek Pytlík – Marek (Rádce)

Pomáhám klukům s vedením družin.

 

Martin Vrzal – Cíba (oddílový kronikář)

Na družinovkách vlčatům i skautům představuji historii skautingu, postavení skautingu ve světě, tradiční a nové skautské akce a snažím se dětem předat zkušenosti, které by měl správný skaut ovládat. Také píši oddílovou kroniku.