Jak sbalit na výpravu

Když se nám přiblíží termín výpravy, tak je potřeba se zamyslet, co vše si s sebou sbalit do pořádného a pohodlného batohu. Zde uvádíme věci, co je obecně potřeba vzít. Speciální vybavení vám vždy řekneme a napíšeme včas do informací o výpravě v mailu.

Na jednodenní výpravu:
jídlo na celý den
alespoň litrová láhev s pitím
psací potřeby
zápisník
šátek
pláštěnka
peníze

Na dvoudenní výpravu:
věci jako na jednodenní výpravu
spacák
karimatka
malá baterka
ešus (větší díl s víčkem)
hrneček, lžíce
hygienické potřeby (kousíček mýdla v malinké krabičce, kartáček na zuby, zbytek pasty, toaletní papír, kapesníky)
náhradní oblečení (tepláky, svetr, tričko, spodní prádlo)
spací oblečení (tepláky, tričko)

10629537_766345586758543_1807036065519500532_o

Doporučujeme:

Pořídit spacák, který se bude pohybovat s komfortem okolo mínus deset stupňů Celsia, kde se pohodlně dítě vyspí jak v zimě tak v letních nocích, kdy na táboře klesají teploty k pěti stupňům.

Pořídit batoh, do kterého se vejdou všechny věci na dvoudenní výpravu, aby dítě neneslo nějaké věci v ruce. Člověka to velice vysiluje a je dříve unavený. Pokud je zima, tak dítěti mrznou ruce. Na tábor dětem vezeme věci s nákladem, takže dítě si na tábor na cestu veze pouze nejnutnější věci na přesun z Plzně na tábořiště. Takže je dobré zvážit koupit nějakou menší krosnu, která dítěti dobře sedne na záda a nebudou mu z nákladu bolet ramena.

Karimatka stačí klasická, která bude příjemná na spánek na zemi či na pevné podložce.

Oblečení je dobré vzít vždy přiměřené počasí a pohodlné pro dítě. Na zimu je lepší dítě obléci více vrstvami, aby mohlo v případě potřeby vrstvu sundat a nebyla mu zima. V létě je dobré přizpůsobit vždy oblečení počasí. Doporučujeme například různé termoprádlo, ale není to úplná nutnost.

Obuv je důležitá. Vždy je potřeba dobrých bot, aby dítě mohlo v pohodě urazit dlouhou cestu. Boty je dobré vždy volit dle terénu. Do terénu, do lesa, na polní cesty jsou nejlepší kotníkové boty nejlépe pohory. Tam kde bude fixována noha.